Zczuba.tv

Aktualności

PP LZPN: Sparta Miodnica 2:4 Pogoń Świebodzin

• autor: PogonFSW66, 2012-10-18 16:57

Wczoraj (17.10.12), rozegrane zostały wszystkie mecze III rundy Pucharu Polski, na szczeblu okręgu. Pogoń Świebodzin, w wyjazdowym spotkaniu, pokonała B- klasową Spartę Miodnica, 4-2.

Dla Sparty, mecz na własnym boisku z drużyną III ligową, był wielkim doświadczeniem i wyzwaniem. Dla naszych to tylko mała przygoda, bo różnica klas dzieląca te dwa zespoły jest ogromna (3 liga vs. B klasa).

Ale to tylko pozory. Mecz wcale nie przestraszył Sparty, która dzielnie walczyła z naszymi kopaczami. Do przerwy nawet wygrywała, z nami 2:0, a okazji na strzelenie kontaktowego gola nie wykorzystał nasz zawodnik i niestety przegrywaliśmy.

W drugiej połowie wszystko się odmieniło. Było widać doświadczenie Pogoni, która całkowicie zmieniła swój styl gry po przerwie. W końcu padła bramka kontaktowa. Kilka groźnych akcji naszych i rzut karny, którego nie umiemy wykorzystać po raz drugi, ale na dobitce znalazł się Bartosz Siemiński i zapakował piłkę do bramki przeciwnika. To był gol wyrównujący. Sparta kończyła spotkanie w dziewięciu, po dwóch czerwonych kartkach. Osłabienie rywala dobrze wykorzystali nasi, a dokładnie Bartek Siemiński, który dołożył kolejne dwa gole. I jest 4-2. Tak też zakończył się ten mecz. Wygraliśmy i jesteśmy w następnej rundzie. Gratulacje, choć łatwo nie było i to z takim przeciwnikiem.

Pogoń wystąpiła w składzie: Król - Lemieszko , Mrozowicz , Świtała , Pawliczak - Pabich , Haraś , Świniarek , Pudzianowski , Topolski - Ratajczak (Siemiński )

Bramki strzelali: Bartosz Siemiński 3X, Tomasz Pawliczak 1X