Zczuba.tv

Aktualności

Pogoń Świebodzin 0:2 Ślęza Wrocław !

• autor: PogonFSW66, 2012-09-16 13:30

Pogoń Świebodzin została wczoraj ograna w 8 kolejce rozgrywek III ligi, przez zespół Ślęzy Wrocław 0:2 !

Opis w rozwinięciu...

Chyba przez całe spotkanie nie było momentu w którym Pogoń dominowałaby na boisku. Tutaj zdecydowanie królowali goście, którzy dość płynnie rozgrywali swoje akcje. Na domiar złego już w 10 minucie świebodzinianie stracili jednego z podstawowych zawodników. W wyniku kontuzji plac gry musiał opuścić Mirosław Topolski.

Na brak pracy nie mógł narzekać golkiper gospodarzy Łukasz Twarowski, który w przeciwieństwie do swojego rywala, znajdującego się po drugiej stronie boiska, musiał wykazywać się swoimi umiejętnościami. Szło mu całkiem nieźle do 34 minuty, gdy fantastycznym strzałem z rzutu wolnego (17 metrów) popisał się Mateusz Janas. Ł. Twarowski nawet nie zdążył zareagować.
            W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Goście nadal przeważali i spokojnie rozgrywali swoje akcje. Pogoń grała nerwowo i nawet gdy miejscowym udało się już skonstruować jakąś akcję, to Ślęza skutecznie ją rozbijała, zanim tak naprawdę pojawiło się zagrożenie dla bramki gości. Za to pod bramką gospodarzy często „śmierdziało” golem. I padłoby ich o wiele więcej, gdyby nie świebodziński bramkarz, który kilkukrotnie znakomicie się spisywał. Jednak w 56 minucie nie zdołał powstrzymać Radosława Flejterskiego, który wykorzystał podyktowany chwilę wcześniej rzut karny.
            Już chyba wówczas gospodarze poczuli, że nie będą w stanie zdobyć chociażby punktu. Nie oznacza to na szczęście, że nie próbowali „ukłuć” rywala. Blisko był Bartosz Siemiński, który w 69 minucie znalazł się w sytuacji „sam na sam”. Niestety bramkarz Ślęzy był szybszy i uchronił swój zespół przed utratą gola. Siedem minut później dobrą okazję zmarnował Kamil Ratajczak, który nieprecyzyjnie uderzył piłkę, a ta przeleciała wysoko ponad poprzeczką.
            W 80 minucie mogło być już 0:3, jednak znów dobrze bronił Łukasz Twarowski, któremu przy dobitce pomógł Tomasz Pawliczak.
Pogoń zasłużenie przegrała – rywal był po prostu lepszy w każdym elemencie gry. Nic w tym zaskakującego, bo przecież Ślęza to jeden z głównych faworytów do awansu, czego zresztą absolutnie się nie wypiera. W tej chwili zajmuje drugie miejsce w tabeli. Pogoń natomiast spadła na siódmą pozycję.

składy i wydarzenia:

POGOŃ - Twarowski, Jasiński, Topolski (14'Mazur), Lemieszko, Pawliczak, Świniarek (88'Pudzianowski), Sztonyk, Haraś, Sobczak (64'Ratajczak), Małecki, Siemiński

Rezerwa - Król, Pabich, Wojtysiak, Mrozowicz

ŚLĘZA - Gąsiorowski, Kątny, Dorobek, Bielski, Stadnik (90+3'Przystalski), Jamrozowicz (69"Synowiec), Flejterski, Janas (90+2'Jasiok), Brusiło, Hajdamowicz, Rajter (86'Mrowiec)

Rezerwa - Król

Sędziowali - Marek Dłubała oraz Robert Łabuziński i Norbert Deluga (OZPN Legnica, delegatura Lubin)

Żółte kartki - Pawliczak, Lemieszko (Pogoń) - Flejterski, Brusiło, Hajdamowicz, Rajter (Ślęza)